michal jelinek v

partner

tel3 nove +420 225 092 935

email3 povodneTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Michal Jelínek je partnerem poradenské skupiny V4 Group a je zodpovědný za oblast daní, účetnictví a auditu. 

Michal se specializuje zejména na problematiku mezinárodního zdaňování, daňového plánování a transferového oceňování. Jeho zaměření aktuálně směřuje také na oblast zdaňování transakcí při obchodování s kryptoměnami. V oblasti auditu Michal poskytuje zejména odborné poradenství spojené s účetním due diligence v rámci akvizičního procesu.

Michal získal titul inženýr ekonomie a následně absolvoval doktorské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Svoje rozsáhlé zkušenosti nabyl jako daňový konzultant a později jako manažer oddělení mezinárodního zdaňování, daňového plánování a transferového oceňování v předních zahraničních daňově-poradenských společnostech se sídlem v České republice.

Tématu transferového oceňování se Michal věnuje od roku 2006 a v roce 2018 vydal také soubornou publikaci na toto téma týkající se stálé provozovny, propojených osob a sdružených podniků pod názvem Transferové ceny ve vydavatelství Verlag Dashöfer.

Získané zkušenosti Michal v současnosti zúročuje nejen při práci s klienty skupiny V4 Group, ale také v rámci výkonu rozsáhlé lektorské činnosti na různá témata, ať už je to oblast mezinárodního zdaňování, transferového oceňování nebo zdaňování obchodů realizovaných kryptoměnami. Přednáší také na školeních daňových poradců KDP ČR a SR.